OP. DR. SİMLA OKUMUŞOĞLU KARACA

ÖZGEÇMİŞ

Samsun doğumlu olan Dr. Simla Okumuşoğlu Karaca,  Samsun Anadolu Lisesi eğitimi sonrası 1996 yılında Ankara üniversitesi Tıp Fakultesi’ne girmiş ve 2002 yılında okulu onur listesinde bitirerek tıp doktoru ünvanını almıştır.

Mezuniyet sonrası bir süre OMÜ Tıp Fakultesi Radyoloji Anabilimdalında radyoloji eğitimi, bir süre de Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi 3. Dahiliye Kliniğinde dahiliye eğitim görmüş, 2005 yılında nam-i diğer “Büyük Doğum” hastanesi olan, Ankara Dr Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kazanarak 2010 yılında  ihtisasını tamamlamıştır.

2010-2012 yılları arasında TCSB Bartın Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde devlet hizmet yükümlülüğü görevini yerine getirmiş, 2014 yılına kadar ise TCSB Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın hastalıkları ve Doğum Kliniğinde hizmet vermiştir.

2014-2017 yılları arasında Ankara Özel TOBB ETÜ Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde çalışmıştır.

2017-2020 yılları arasında İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde göreve yapmıştır.

2013 yılında kadın doğum uzmanlığının yanısıra CİSED Cinsel Terapi Eğitimini tamamlayarak “cinsel terapi ve vaginismus” alanlarında çalışmaya başlamıştır.

2019 yılında Başkent Üniversitesi EDHM eğitimlerini tamamlayarak Hamile Yogası Eğitim Sertifikası ve Yaşam Koçluğu Eğitim Sertifikasını almıştır.

2021 yılında Fonksiyonel Tıp Akademisi tarafından verilen ‘Kadın Hormon Düzensizlikleri ve Hormon Replasmanı’ konulu Fonksiyonel Tıp Eğitim kursunu tamamlamıştır.

Eylül 2021 tarihinde ISAGSS (International Society of Aesthetic Genital Surgery & Sexology) ve SOLAGEF (Sociedad Latinoamericana de Ginecologia Estetica y Funcional) tarafından sertifikalanan 'Master  Course In Aesthetic Genital Surgery & Non-Surgical Procedures' - 'İleri Düzey Genital Estetik Ameliyat & Prosedürler Kursu'nu tamamlayarak güncel bilgiler ışığında genital estetik uygulamalarına devam etmektedir.

Eylül 2020 tarihi itibariyle  Dr. Simla Okumuşoğlu Karaca Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği”nde hizmet vermektedir.